فروش صفحه اصطکاکی گیربکس

امروزه گیربکس از صفحات مختلفی تولید می شود که هر کدام از آنها دارای کاربرد و ویژگی مخصوص به خود می باشد که مناسب برای نوعی از گیربکس ها هستند. یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین آنها صفحه اصطکاکی گیربکس است که دارای کارایی بسیار زیادی است و در بسیاری از ماشین ها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می باشید حتما این مطلب را تا انتها مشاهده کنید.

صفحه اصطکاکی گیربکس چیست

به طور کلی به نیروی دو سطح که بر روی یکدیگر لغزش می کنند اصطکاک گفته می شود. که در واقع یکی از مهم ترین ویژگی صفحات اصطکاکی نیز مربوط به همین مسئله می باشد که سبب کارایی بالای آنها در بخش های مختلف صنعت از جمله خودرو سازی و تولید گیربکس شده است و در بهبود عملکرد کلی وسیله نقلیه تاثیر بالایی را خواهد داشت به همین دلیل بسیاری از تولید کنندگان از این نوع صفحه استفاده می کنند.

در ساخت این قطعات به موارد مختلفی توجه می شود که یکی از آنها مربوط به فرآیند ایجاد اصطکاک که در واقع مهم ترین بخش کار نیز همین مورد است که در آن مقدار زیادی انرژی جنبشی به انرژی گرمایی تبدیل می شود که همین موضوع سبب می گردد تا به شفت محرک اجازه دهد حرکت را متوقف کند و سپس انرژی می تواند به صورت گرما تلف شود و سبب کارایی این قطعه در بخش های مختلف که مهم ترین آنها در خودرو مربوط به گیربکس و همچنین لنت های ترمز و صفحه کلاج می باشد. همچنین در مورد خرابی این صفحات اصطکاکی باید به این موضوع اشاره کنیم که عمده مشکل آنها مربوط به سایش یا ضخامت ناهموار می باشد که سبب بروز مشکلات مختلف خواهد شد.

برخی از ویژگی های این صفحات

در بالا به توضیحاتی در مورد صفحه اصطکاکی گیربکس پرداختیم اما باید بدانید که این صفحات دارای خصوصیات و ویژگی های بسیار متنوعی می باشند که همین موارد سبب شده تا استفاده از آنها در بخش های مختلف رواج یابد و در گیربکس های مختلف از صفحه اصطکاکی استفاده شود. در زیر به برخی از مهم ترین ویژگی آنها اشاره کرده ایم.

ضریب اصطکاک بالا در آنها
نرخ سایش مناسب
قابلیت انتقال حرارت
پایداری اصطکاک بالا در این قطعات
قابلیت ارتعاش در آنها
مقاومت در برابر خوردگی

کاربرد صفحه اصطکاکی

از صفحه اصطکاکی گیربکس در بخش های مختلفی از جمله خودروهای معمولی شخصی شما و برخی از ماشین آلات صنعتی استفاده می شود که مهم ترین ویژگی آنها همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم اصطکاک آنها است که برای انتقال و تغییر جهت نیرو از آنها بهره می برند.

خودروهای سواری

خودروهای سواری همانطور که از نام آن نیز مشخص است در واقع همان اتومبیل های شما می باشد که معمولا بیشتر استفاده شما از صفحه اصطکاکی گیربکس نیز مربوط به همین قسمت می باشد.
امروزه در بسیاری از خودروها از این نوع صفحه استفاده می شود که در صورت خراب شدن باید به سرعت اقدام به تعویض آن نمایید تا کارایی وسیله نقلیه شما کاهش نیابد.

ماشین های صنعتی

اما مورد بعدی و پراستفاده از صفحه های اسطکاکی بدون شک مربوط به بخش های مختلف صنعت می باشد.
با توجه به اینکه بسیاری از ماشین های صنعتی نیز همچون اتومبیل های سواری دارای گیربکس می باشند از این صفحات در آنها نیز استفاده می گردد که تاثیر خوبی روی ماشین آلات صنعتی خواهد گذاشت.

تولید صفحه اصطکاکی

با توجه به کاربردهای مختلفی که از صفحه اصطکاکی ذکر کردیم تولید و ساخت آن نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.
خوشبختانه برخی از شرکت های داخلی در حال تولید ای قطعات می باشند.
در سطح بازار اگر برای خرید این قطعه اقدام کنید با برندهای مختلف خارجی و داخلی مواجه خواهید شد.
هر کدام دارای کیفیت و قیمت مخصوص به خود می باشند ،

هنگام خرید ابتدا طبق دستورعمل های مخصوص اتومبیل خود و سپس با مشورت مکانیک اقدام به خرید و تهیه آن نمایید،
تا دچار مشکل خاصی در آینده نشوید و اقدام به خرید جنس های بی کیفیت نکنید.

در واقع این صفحات اصطکاکی به همراه نوع گرافیتی بیشترین کاربرد و استفاده را در گیربکس دارا می باشند.
که هر کدام مناسب وسیله خاصی است که باید به آن توجه داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *