مرکز فروش ایمپلر

فروش ایمپلر در انواع طرح‌ها و جنس‌های مختلف انجام می‌شود، و هرکدام دارای کاربرد و مزایای مختلفی هستند. ایمپلر از قطعات یدکی در انواع پمپ‌های صنعتی و ساختمانی است که با استفاده از این قطعه آب با فشاری بیشتر از پمپ به درون انشعابات و لوله‌ها می‌توانند، پمپاژ شوند.

ایمپلر چیست؟

ایمپلرها بخشی از پمپ یا کمپرسور است که با سرعت بالایی می‌چرخد و به عنوان پروانه برای افزایش فشار و دبی سیال عمل می‌کند. پروانه‌ ها از فلزات مختلفی مانند فولاد، آهن یا برنز و همچنین پلاستیک ساخته می‌شوند. ایمپلر هنگام عبور از پمپ، انرژی را به سیال منتقل می‌کند که باعث افزایش سرعت سیال در خروجی تخلیه پمپ می‌شود.

انواع ایمپلر

سه نوع ایمپلر وجود دارد:
1-ایمپلر باز
2-ایمپلر نیمه باز
3- ایمپلر بسته
سرعت چرخش ایمپلر معمولاً بر‌حسب دور بر دقیقه (rpm) اندازه‌گیری می‌شود. ایمپلر سرعت سیال (مایع یا گاز) را که با فشار زیاد از طریق لوله عبور می‌کند، افزایش می‌دهد. پمپ‌ها و کمپرسورهایی که از ایمپلر استفاده می‌کنند، معمولاً برای انتقال سیالات و گازها در خطوط لوله در فواصل طولانی استفاده می‌شوند.

مزایای ایمپلر یا پمپ پروانه‌ای

ایمپلر‌ها به دلیل چگالی بالا در محفظه و تیغه‌های منعطف روی ایمپلر، می‌توانند برای مدت معینی هوا را نیز مکش کنند.
• قدرتمند و کارآمد:
ایمپلر‌ها بسیار قدرتمند و کارآمد هستند.
• تطبیق‌پذیری:
یکی دیگر از مزایای پمپ پروانه‌ای با‌کیفیت است. بدون هیچ مشکلی می‌توان مایعات مختلف را با آن پمپ کرد.
• قابلیت اطمینان:
همه ایمپلر‌ها در تست‌های استقامتی آزمایش می‌شوند و به‌طور مداوم توسعه می‌یابند.
• استحکام و کیفیت:
تمام قطعات فلزی که می‌توانند با مایع تماس پیدا کنند، از فولاد ضد‌زنگ ساخته شده‌اند. حتی مایعاتی مانند روغن یا عسل چسبناک را می‌توان با پمپ‌های پروانه‌ای مناسب پمپ کرد. اجرای خشک طولانی‌تر نیز امکان پذیر است.
• ملایم:
پمپ‌های پروانه به لطف محفظه پمپ جدید توسعه یافته، به‌طور مداوم بدون ضربان هستند. موادی که قرار است منتقل شود به آرامی با یک جریان یکنواخت برخورد می‌شود.
• تعمیر و نگهداری مناسب:
تمیز کردن پمپ یا تعویض پروانه معمولاً مشکلی ندارد.

کاربرد ایمپلر

ایمپلر یک قطعه پر‌کاربرد است که در بسیاری از پمپ‌های صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر به برخی از کاربرد ایمپلر می‌پردازیم.

ایمپلر برای تمیز کردن حوضچه

هرکسی که در خانه خود حوضچه‌ای دارد دیر یا زود باید با تمیز کردن یا احتمالاً طراحی مجدد آن دست و پنجه نرم کند. همانطور که در بالا توضیح داده شد. یک پمپ پروانه‌ای مزایای زیادی دارد و یک قطعه همه‌کاره واقعی است. این امر آن را برای تمیز کردن و نگهداری حوض ایده‌آل می‌کند. با اتصالات مختلف، پمپ پروانه حتی همه‌کاره‌تر می‌شود؛ اگر این را همراه با جاروبرقی استفاده کنید، می‌توانید به راحتی حوضچه‌های حساس را نیز تمیز کنید.
به‌عنوان یک قاعده، کف بسیاری از حوضچه‌ها به‌طور طبیعی با گل پوشیده شده است  اما اغلب با سنگ‌ریزه یا سنگ‌های بزرگتر پوشیده شده‌اند. پمپ پروانه به‌ خوبی با گل‌و‌لای و سنگ و سنگ‌ریزه‌های کوچکتر مقابله می‌کند. زیرا پروانه از لاستیک با کیفیت بالا ساخته شده است و به سادگی این اجسام خارجی را با سرعت منتقل می‌کند.

پمپ پروانه‌ای جداکننده سنگ

جداکننده سنگ باعث ایجاد اجسام خارجی بزرگتر می‌شود. سنگ‌ها نمی‌توانند داخل پمپ نفوذ کنند. این بدان معنی است که می‌توانید بدون نگرانی از آسیب دیدن پروانه به مراقبت یا تمیز کردن حوض ادامه دهید؛ بنابراین جداکننده‌های سنگ نوعی پیش فیلتر هستند.

ایمپلر به عنوان درایو جت

ایمپلر نیز اغلب در جت استفاده می‌شود؛ همچنین به عنوان جت اسکی شناخته می‌شود. پروانه داخلی (در محفظه) تا حد زیادی خطر آسیب به دیگران را به حداقل می‌رساند. این یک مزیت بزرگ برای حیات وحش و طبیعت و همچنین برای همه افرادی است که با این جت‌ها پرواز می‌کنند. خطر برای شناگران نیز بسیار کاهش می‌یابد.

قیمت ایمپلر

ایمپلر‌ها در سایز‌ها و مدل‌های زیادی تولید و به بازار عرضه می‌شوند؛ به‌همین علت نمی‌توان قیمت ایمپلر را به صورت یک عدد بیان کنیم. دلیل متغیر بودن قیمت ایمپلر به عوامل زیادی همچون سایز ایمپلر و جنس آن بستگی دارد. شما می‌توانید برای خرید انواع ایمپلر با مناسب‌ترین قیمت به فروشگاه اینترنتی مراجعه نمایید و به‌آسانی محصول مورد نظر خود را با کسب اطلاعات لازم خریداری نمایید.

سخن پایانی

ایمپلر‌ها از متریال و جنس‌های متنوعی ساخته می‌شوند و فروش ایمپلر در مدل‌های پلاستیکی و فلزی آن انجام می‌شود. شما می‌توانید بسته به هدف خود ایمپلر مناسب را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *